Гігієнічні процедури

Миття, вичісування шерсті, стрижка пазурів і чищення вух - набір процедур для підтримки здорового стану шкіри і шерсті. Гігієнічні процедури - це не примха людини і не данина моді, а необхідність для життєдіяльності домашніх тварин. Трихофітія, гельмінтози - це мало хто з хвороб, що передаються від тварин людям. Профілактика більшості хвороб полягає в регулярному догляді і гігієну.

Купання і вичісування виконуємо з інтервалом - 1 тиждень до місяця, залежить від умов утримання собаки і пори року. Миття допомагає змити алергени: бруд, частина линяючої вовни, лупа.

Кігті собак зростають зі швидкістю 1-2 мм на місяць і не встигають сточуються в умовах кімнатного змісту. Стрижка пазурів виконується мінімум раз на місяць або по мірі відростання.

У нормі у здорової собаки вуха не потребують додаткового догляду. Але породи з висячими вухами або з шерстю в вушних раковинах потребують профілактичному догляді. Природна аерація в висячих вушках утруднена і бактерії в умовах тепла і вологи накопичуються з більшою швидкістю.